• این بخش به زودی فعال خواهد شد
xلطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
پربازدیدترین ها
  • مطالب

  • پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴
  • نویسنده: سحر نیکزاد

1910
بازدید


معماران صندلی طراحی می کنند

طراحی صندلی و دیگر اجزاء مبلمان فضاهای داخلی و خارجی، به دلیل ارتباط نزدیک با دنیای معماری، همواره از موضوعات مورد علاقه ی معماران بوده است. با این وجود طراحی صندلی یکی از تخصص های کاملن بارز حوزه ی طراحی صنعتی است و در واقع معماران به صورت تفننی و تنها از روی علاقه گه گاه به آن می پردازند. این علاقه و توجه به صندلی از سوی معماران موضوع تازه ای نیست. چه بسا که معماران مشهوری همچون لودویگ میس ون دروهه، ارو سارینن، فرانک لویدرایت، نورمن فاستر، آلوار آلتو، فرانک گری، لوکوربوزیه، گریت ریتهلد و اسکار نیمایر از گذشته به آن پرداخته اند.

اما این روزها گویا معماران صندلی طراحی می کنند و برای اولین بار، در روز سوم مهرماه نمایشگاهی با این موضوع در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران، به نمایشگاه گردانی الناز طهرانی آغاز به کار خواهد کرد. البته  در میان گروه معماران، یک طراح صنعتی هم حضور خواهد داشت. این ترکیب جالب از معماران و یک طراح صنعتی جای بسی تأمل دارد؛ موضوع تفنن از سوی معماران و تخصص از سوی طراحان صنعتی.

طراحان حاضر در این رویداد را به ترتیب الفبا، پانته آ اسلامی، علیرضا امتیاز، ستاره امین الهی، امیر انوشفر، رامبد ایلخانی، نشید نبیان، هومن بالازاده، حامد بدری احمدی، مریم پوستی، علیرضا تغابنی، سپیده صراف زاده، كامران حیرتی، نیلوفر سادات تهرانی، محمدرضا شاهرخی نژاد، علیرضا شرافتی، آزاده شریعتی، بابك شریعتی، آرش شجاعی، علی علوی، پریسا علیمحمدی، مریم غلامی، امیر قاسم پور، بهارك كشانی، مهدی گرامی، حبیبه مجدآبادی، علیرضا مشهدی میرزا، آرش مظفری، علی میر اكبری، رضا نجفیان و حمید نوركیهانی تشکیل می‌دهند.

این نمایشگاه به مدت دو هفته از سوم تا هفدهم مهرماه  در این مکان مورد بازدید عموم قرار خواهد گرفت.

علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیش تر می توانند به آدرس www.objet.ir مراجعه کنند.

 

 

 

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید
نظر