• این بخش به زودی فعال خواهد شد
xلطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
پربازدیدترین ها
  • مطالب

  • سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴
  • نویسنده: رهام صفوی

660
بازدید


Image Line - FL Studio

 

Image Line یک کمپانی بلژیکی ست که در سال 1994 میلادی تاسیس،  و در زمینه ی تولید نرم افزار های ساخت و تنظیم موسیقی الکترونیک فعالیت خود را آغاز کرد. کمپانی در سال 1998 با روانه کردن محصولی به نام  FL Studio به بازار تحول ویژه ای در بستر موسیقی الکترونیک ایجاد کرد.


 

             بی تردید هر آهنگسازی که در دهه ی اخیر به شکل حرفه ای و نیمه حرفه ای با موسیقی سبک الکترونیک سر و کار داشته،  نام کمپانی Image Line و نرم افزار مشهور FL Studio به گوشش رسیده.

Image Line یک کمپانی بلژیکی ست که در سال 1994 میلادی تاسیس،  و در زمینه ی تولید نرم افزار های ساخت و تنظیم موسیقی الکترونیک فعالیت خود را آغاز کرد. کمپانی در سال 1998 با روانه کردن محصولی به نام  FL Studio به بازار تحول ویژه ای در بستر موسیقی الکترونیک ایجاد کرد.

Fruity Loops Studio از محیط آهنگسازی بسیار جذاب و پر امکاناتی بر خوردار هست. محصولی که اکنون با بیش از یک دهه سابقه ی به روز رسانی، به ابزار کارآمدی برای ساخت و اجرای زنده ی موسیقی بدل شده است. در طراحی آن تلاش شده تا تفکر استودیویی به طور کامل شبیه سازی شده باشد. به این ترتیب که کاربر می تواند از امکاناتی چــون 
Loop Machine | Mixer | Music Editor | Synthesizer | Music Sequencer 
و بسیاری ابزار دیگر همزمان و به سادگی بهره ببرد.
FL Studio با دستورهای کلیدی میانبر مناسب، دسترسی های آسان، موتورهای سرچ نیرومند و سایر نوآوری هایی که تا کنون داشته، رقیب شایسته ای برای سایر کمپانی های فعال در این عرصه به شمار می آید. 
نرم افزار با ارائه ی 12 ویرایش گوناگون، ضمن پشتیبانی از سیستم های عامل ویندوز و لینوکس ویرایش های متفاوتی هم جهت به کارگیری در iOS و Android در اختیار کاربران قرار داده. Image Line با این شعار که ایده های خود را به سادگی پیاده سازی کنید فناوری های گفته شده را طراحی و تولید نموده تا هنرمندان بتوانند در هر موقعیتی ایده های خود را پیاده سازی کنند، در نتیجه می توان گفت آنها تاثیر بسزایی در کیفیت خلق موسیقی های دهه ی اخیر  داشته اند. 
FL Studio که در بسیاری از موارد به نام مخفف خود، اف.ال. خطاب می گردد؛ در طیسالیان دراز موفق به دریافت جایزه های معتبری گردیده، تا جایی که از آن به عنوان برترین های صنعت موسیقی یاد می شود. همچنین در سال 2011 میلادی اف.ال در نظرسنجی که توسط سایت Music Radar انجام شد، توانست عنوان برترین نرم افزار موسیقی را از آن خود کند.

در زیر به برخی از ویژگی های شایسته ی اف.ال اشاره شده
امکان باز کردن و به کار گیری بسیاری از نرم افزار ها، از جمله خود اف.ال (تمام نسخه ها) درون محیط نرم افزار Rewire Client 
باز شدن محیط نرم افزار تنها در چند ثانیه بدون کُند ساختن کارکرد سیستم عامل
ابزار بسیار کاربردی نظیر Macros که با ارائه ی امکانی چون "خاموش نمودن هوشمندانه ی پلاگین های غیر فعال" به بازدهی بیشتر کامپیوتر یاری می رساند
برقراری ارتباط به سادگی با تمامی دستگاههای MIDI یا Musical Instrumental Digital Interface به انضمام لیست پر شماری از تنظیمات کنترلر های مشهور بازار
نمایش گزارش لحظه به لحظه از چگونگی کارکرد کنترلر ها و دستگاههای MIDI (Debug)

در پایان گفته می شود کمپانی Image Line با تولید نرم افزار Deckadance قصد دارد در دنیای پهناور DJ نیز تحولاتی شگفت ایجاد کند.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید
نظر