• این بخش به زودی فعال خواهد شد
xلطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
پربازدیدترین ها
  • مطالب

  • چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴
  • نویسنده: رهام صفوی

1746
بازدید


جادوگران موسیقی جهان در فهرست برترین ها

موسیقی، هنر بیان احساس توسط صداهاست.   مصطفی کمال پورتراب

وسعت دنیای موسیقی و شمار هنرمندان فعال در این بستر آنقدر پهناور و بی پایان است که می توان آنرا یکی از پیچیده ترین رویداد های زندگی بشر قلمداد کرد.

بی تردید کمتر کسی وجود دارد که در درازای عمر خود از موسیقی لذت نبرده باشد یا با چندین آهنگ خاطره ای به همراه نداشته باشد. تاثیر بسزای موسیقی بر روی تاریخ، سیاست، اجتماع و دیگر مقوله های هر سرزمین غیر قابل انکار و چونان روشن است.

در این دنیای وسیع و پر پیشامد، عده ای نقش برترین ها را ایفا کردند. هنرمندانی که با تولیدات خود گوشه و کنار جهان را به نوعی دچار هیجان و تغییر ساختند و آوازه ی خود را با ادبیات متفاوت بر سر زبان ها انداختند. پیروزی هایی که شاید میلیون ها نفر همواره در آرزوی آن زیستند و هر چه تلاش کردند برایشان محقق نشد.

در چند دهه ی اخیر به واسطه ی پیشرفت علم و تولید ابزار نوین موسیقی، تعداد هنرمندان و تولیدات آنها با شتاب بسیار زیادی رو به افزایش رفت. در نتیجه رکوردهای شگفت انگیزی توسط آنان ثبت شد تا به شکلی خود را در تاریخ جاودانه و ماندگار کنند. آماری که شاید تکرار آن غیرممکن و دور از ذهن باشد. 

معیار سنجش موفقیت آلبوم های موسیقی جهان، از بررسی تعداد فروش نسخه های آن بدست می آید. در نتیجه آلبوم هایی که فروشی بیش از 20 میلیون نسخه داشتند به عنوان آلبوم های پرفروش در فهرست برترین ها قرار می گیرند. تخمین دقیق میزان فروش یک آلبوم بسیار دشوار است، ولی با بررسی منابع معتبر خبری می توان به آن دست پیدا کرد.

پله ی نخست فهرست آلبوم های پر فروش جهان، متعلق به ستاره ای نام آوراست که اکنون چشم از جهان فروبسته است. با این حال رقم شگفت انگیز فروش آلبوم وی همچنان رو به افزایش است و هر روزه به تعداد طرفدارانش نیز افزوده می شود.

 

 آلبوم تریلر (Thriller) اثر هنرمند آمریکایی، مایکل جکسون (Michael Jackson) که به سبک پاپ در سال 1982 میلادی منتشر شده،  با فروش بیش از 110میلیون نسخه رکورددار پرفروش ترین آلبوم استودیویی جهان می باشد. 

 

در فهرست زیر پس از تریلر اثر مایکل جکسون یازده آلبوم  برتر استودیویی و آهنگ متن فیلم (ساند ترک Soundtrack) گردآوری، و بر حسب شمارگان فروش طبقه بندی شده است.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید
نظر